تبلیغات
پرستاری - سینووکس
از پشت این تریبون !!! اوهوم اوهوم . !!! . صدا میاد؟ میخوام اعلام کنم که داروخانه بیمارستان شیروان داروهای بیماران خاص(ام اس،پیوند کلیه و..) آورده. لطفا اطلاع رسانی کنین.
یکی از داروهای پرمصرف ام اس  سینووکس 
سینووکس یکی از داروهای درمان بیماری ام اس یا اسکلروز چندگانه است.

تعریف:

سینووکس، CinnoVex نام تجاری داروی اینترفرون بتا یک آ می‌باشد که در کشور ایران به عنوان سومین تولید کننده در دنیا به بازار عرضه شده است.این دارو توسط شرکت سیناژن و به عنوان یک داروی بیوژنریک یا بیوسیمیلار ( مشابه سازی دقیق از دارو) به بازار عرضه شده است.

موارد مصرف:

سینووکس (اینترفرون بتا - ۱a) برای درمان بیماران مبتلا به اشکال عودکننده بیماری ام اس یا مولتیپل اسکلروزیز MS جهت کاهش تکرار، exacerbation بالینی و تاخیر در بروز ناتوانی‌های حرکتی تجویز می‌گردد.

دسته بندی شیمیایی:

سینووکس از دسته گلیکوپروتئین‌ها و از جمله داروهای نوترکیب می‌باشد.

ساختمان و خصوصیات مولکولی:

سینووکس یا اینترفرون بتا - ۱a نوترکیب، گلیکوپروتئینی است با خواص ضد ویروسی که وزن مولکولی آن حدود ۲۲٫۵۰۰ دالتون و دارای ۱۶۶ آمینواسید می‌باشد. این یک محصول تولید شده از طریق تکنولوژی DNA نوترکیب با استفاده از سلولهای مهندسی ژنتیک شده تخمدان هامستر چینی [(Chinese Hamster Ovary(CHO] که حاوی ژن اینترفرون بتای انسانی هستند.

دسته بندی دارویی و گروه فارماکولوژیک

اینترفرون بتا از دسته Cytokineها می‌باشد.

شکل دارویی و قدرت اثر (Potency)

ویال تزریقی (۲ میلی لیتری) حاوی جزء فعال به صورت لیوفیلیزه به همراه آب قابل تزریق در ویال‌های ۲ میلی لیتری. هر ویال حاوی شش (۶) میلیون واحد بین‌المللی است (۶ MIU)

طریق مصرف

تزریق عضلانی (IM)تاریخ : دوشنبه 9 شهریور 1394 | 11:38 ب.ظ | نویسنده : صدیقه برات زاده | نظرات