تبلیغات
پرستاری - مهارت در پرستاری
Image result for ‫گل‬‎
هر روز که از پرستاری ام می گذرد به معنای واقعی کلمه مهارت پی می برم .
به قول یکی از همکاران که اوایل پرستاریم با او بر خورد داشتم و از قدیمی کار ها بود می گفت:
 ( پرستاری به خط خطی کردن برگه ها که نیست ،مهارت پرستار وقتی معلوم میشه که در شرایط حساس بتونه کاری برای نجات ادم ها انجام ).
       من شاید به مفهوم این جمله دقیق پی نمی بردم چون تازه روز اول پرستاریم بود ولی الان با گذشت زمان ، مفهوم مهارت برای من پر رنگ و پر رنگ تر می شود . مهارت هایی که به سختی به دست میایند . علم پزشکی ، علم تجربه است و هر چه در این راه ناشناس پیش می روی و برای خود چراغ های تجربه رو روشن می کنی تازه به رفتار های قبل خود که انجام داده ای پی می بری و گاهی به خودت درود می فرستی و گاهی هم از کرده و نا کرده خود بدت میاد و پشیمان می شوی .
    نمی دونم گاهی در تعجم و به بررسی می پردازم که واقعا مقصر این بی مهارتی ها کی یا چی می تونه باشه . دقیقا نمی دونم ولی این رو مطمعنم که در ردیف اول این اتهام خود خودما هستیم و باید برای مهارتمون سرمایه گذاری بیشتر بکنیم . سرمایه گذاری که کلمه به کلمه و نگاه به نگاه برایمان ارزش افرینی می کند و این ارزش ،ارزش افزوده است و روز به روز به سود دهی ان اضافه میشه .
  البته این مطالب فقط برای دل گرمی خودم میگم و بعضی وقت ها که جناب عزراییل تشریف فرما میشوند حتی از ماهر ترین ادم ها هم کاری ساخته نیست . 
 چند روز پیش مادری اکسپاییر شد که پسرش و نوه اش که یکیش تکنسین بی هوشی بود و دیگری انترن بود با تمام مهارت های لازم و دیدنی موفق نشدن . ولی وظیفه ما بر این هست که در کارمان کم و کاست نداشته باشیم و با پی گیری مهارت های لازم از بعضی حق الناس های که خواسته نا خواسته گریبان گیرمان می شود نجات پیدا کنیم . 

الهی به امید تو
 احمد 
1397/1/09
ساعت 5 صبح 
شیفت شب
Image result for ‫گل‬‎طبقه بندی: خاطرات پرستاری، احمدانه، دل نوشته پرستاری،
برچسب ها: مهارت، مهارت های پرستاری،

تاریخ : پنجشنبه 9 فروردین 1397 | 04:46 ق.ظ | نویسنده : احمد طاعتی | نظرات