تبلیغات
پرستاری - طلا و سلامتی انسان

طلا و سلامتی انسان


طلا فلزی است گرانبها كه در صنایع گوناگون ، علم پزشكی و داروسازی كاربردهای متعددی دارد . شاید باور اینكه می توان از آن در علم پزشكی و تهیه داروها بهره جست كمی مشكل باشد. امروزه محققین در پی یافتن كاربردهای جدید با اثرات مضر كمتر در بدن انسان و صرفه اقتصادی در ساخت تولیدات پزشكی هستند و تا حدی نیز در این راه به موفقیت هایی دست یافته اند به طوری كه از طلا در درمان سرطان با استفاده از خاصیت ضد تومورآن، برای روكش دندان ونیز به عنوان ردیاب زیستی جهت ارسال دارو به محل مورد نظر و.... استفاده می كنند.


طلا فلزی است گرانبها كه در صنایع گوناگون ، علم پزشكی و داروسازی كاربردهای متعددی دارد . شاید باور اینكه می توان از آن در علم پزشكی و تهیه داروها بهره جست كمی مشكل باشد.
طلا در انسان
امروزه محققین در پی یافتن كاربردهای جدید با اثرات مضر كمتر در بدن انسان و صرفه اقتصادی در ساخت تولیدات پزشكی هستند و تا حدی نیز در این راه به موفقیت هایی دست یافته اند به طوری كه از طلا در درمان سرطان با استفاده از خاصیت ضد تومورآن، برای روكش دندان ونیز به عنوان ردیاب زیستی جهت ارسال دارو به محل مورد نظر و.... استفاده می كنند.
طلا از دیرباز در رابطه با سلامت انسان نقش با اهمیتی داشته است و دانشمندان مختلف ایرانی نیز در مورد خواص درمانی طلابسیار سخن گفته اند، از جمله آن ها می توان به این اشاره كرد كه :
طلا فلزی است دارای طبیعت گرم و تر ، به دل نیرو بخشیده و اگر با آن بر روی پوست داغ زنند عفونتی را به دنبال نداشته و نیز ذكر شده كه سرمه كشیدن با میل طلا فوائد زیادی دارد ( كانی شناسی در ایران قدیم به نقل از سرالاسرار ابن سینا و الجماهر فی معرفه الجواهر ابوریحان ). 
پزشكان ژاپنی نیزعقیده داشتند كه اگر طلا را گرم كنند و به یكباره در آب سرد فرو برند ، باخوردن این آب امراض بدن برطرف شده و شادابی روح را در پی دارد.
ستفاده تزئیینی از طلا و نقره برای درمان برخی بیماریهای جسمی و روانی موثر است.
- بر اساس نتایج تحقیقات این دانشمندان ، طلا، روند فعالیت ارگانیسم بدن انسان را تسریع كرده و  نقره، بر عكس آرام‌بخش است.
- به نوشته روزنامه روسی “وزگلیاد” ، طلا می‌تواند به رفع بیماریهای قلبی كمك كرده و فشار خون را پایین بیاورد و نقره فشار خون را بالا می‌برد.
به همین دلیل است كه در طب سوزنی شرق، برای بخش‌های مختلف بدن از سوزن های طلایی و نقره‌ای استفاده می‌شود
- دانشمندان بلاروس توصیه كردند افراد دارای زخم معده و یا بیماریهای دیگر معده، از طلا استفاده كنند و اشخاصی كه عصبانیت و تند خویی دارند، نقره بكار ببرند.
طلا در بدن انسان
- همچنین سیاه شدن حلقه طلا بر روی انگشت دست می‌تواند نشانه بیماری صاحب آن باشد.
- پزشكان استفاده آلیاژ مركب از طلا و نقره را توصیه نمی‌كنند و به استفاده مجزای آنها اعتقاد دارند.
- همچنین استفاده طلا برای مردان بعلت تشعشعات طلا مضر بوده و دین اسلام استفاده از طلا را برای مردان اشكال دار میداند.
بر اساس نتایج تحقیقات دانشمندان ، طلا، روند فعالیت ارگانیسم بدن انسان را تسریع کرده و نقره، بر عکس آرام‌بخش است.به نوشته روزنامه روسی "وزگلیاد" طلا می‌تواند به رفع بیماریهای قلبی کمک کرده و فشار خون را پایین بیاورد و نقره فشار خون را بالا می‌برد.به همین دلیل است که در طب سوزنی شرق، برای بخش‌های مختلف بدن از سوزن های طلا و نقره‌ استفاده می‌شود .دانشمندان بلاروس توصیه کردند افراد دارای زخم معده و یا بیماریهای دیگر معده، از طلا استفاده کنند و اشخاصی که عصبانیت و تند خویی دارند، نقره بکار ببرند.همچنین سیاه شدن حلقه طلا برروی انگشت دست می‌تواند نشانه بیماری صاحب آن باشد.پزشکان استفاده آلیاژ مرکب از طلا و نقره را توصیه نمی‌کنند و به استفاده مجزای آنهااعتقاد دارند.همچنین استفاده طلا برای مردان بعلت تشعشعات طلا مضر بوده و برای زنان سودمند است و دین اسلام استفاده از طلا را برای مردان اشکال دار میداند.
طبقه بندی: مطالب علمی پرستاری ،
برچسب ها: طلا و سلامتی انسان، پرستاری،

تاریخ : چهارشنبه 27 دی 1396 | 07:48 ب.ظ | نویسنده : احمد طاعتی | نظرات