تبلیغات
پرستاری - مسابقه دوی قورباغه ها


 

مسابقه دوی قورباغه ها

روزی از روزها گروهی از قورباغه های کوچک تصمیم گرفتند که با هم مسابقه دو بدهند. هدف مسابقه رسیدن به نوک یک برج خیلی بلند بود. جمعیت زیادی برای دیدن مسابقه و تشویق قورباغه ها جمع شده بودند و مسابقه شروع شد. کسی توی جمعیت باور نداشت که قورباغه های به این کوچکی بتوانند به نوک برج برسند.

از بین جمعیت جمله هایی این چنینی شنیده می شد: «اوه، عجب کار مشکلی!!»، «اون ها هیچ وقت به نوک برج نمی رسند.» یا «هیچ شانسی برای موفقیت شان نیست. برج خیلی بلنده!» قورباغه های کوچک یکی یکی شروع به افتادن کردند به جز بعضی که هنوز با حرارت داشتند بالا و بالاتر می رفتند. جمعیت هنوز ادامه می داد: «خیلی مشکله! هیچ کس موفق نمی‌شه!» و تعداد بیشتری از قورباغه‌ها خسته می شدند و از ادامه دادن منصرف.

ولی فقط یکی به رفتن ادامه داد؛ بالا، بالا و باز هم بالاتر. این یکی نمی خواست منصرف بشه! بالاخره بقیه از بالا رفتن منصرف شدند به جز اون قورباغه کوچولو که بعد از تلاش زیاد تنها قورباغه ای بود که به نوک برج رسید! بقیه قورباغه‌ها مشتاقانه می خواستند بدانند او چگونه این کار رو انجام داده؟ اونا ازش پرسیدند که چطور قدرت رسیدن به نوک برج و موفق شدن رو پیدا کرده؟ و مشخص شد که برنده مسابقه ناشنوا بوده.

دوستان ما نتیجه ای که از این داستان می گیریم این است که نباید به اما و اگر های اطرافیان توجه کنیم و این که پرستاری رشته بدی هست و یا دانشگاه ازادی هستیم شانس موفقیت کم است واز این  قبیل حرف های منفی .اگر ادم هدف داشته باشه و به هدفش ایمان داشته باشه می تونه به اوج قله های موفقیت برسه و اینکه جمع چی می گه یا محیط چی هست نباید توجه کرد .

 و موفقیت فقط به اراده ما بستگی داره که چقدر بتونیم با تنبلی مان کنار بیاییم.

    با ارزوی سلامتی برای پرستاران با اراده
طبقه بندی: تلنگر،
برچسب ها: پرستار، تلاش،

تاریخ : سه شنبه 26 دی 1396 | 05:31 ق.ظ | نویسنده : احمد طاعتی | نظرات